Pięć sposobów na to, aby zakup wymarzonego domu stał się bezproblemowym doświadczeniem

Pięć sposobów na to, aby zakup wymarzonego domu stał się bezproblemowym doświadczeniem

Total
0
Shares

Zakup nowego domu może być stresującym doświadczeniem, od czasu obowiązku zapakowania życia w pudełka – i często to, co powinno być ekscytującym wydarzeniem może stać się koszmarem.

Z odrobiną dalekowzroczności można jednak zmniejszyć część stresu finansowego. Aby pomóc Ci wybrać wymarzony dom bez kłopotów, zebraliśmy 7 wskazówek, które pomogą Ci się wyprowadzić bez problemów.

Poznaj swój rating kredytowy

Nawet jeśli masz świetny rating kredytowy i kierujesz swoje działania do luksusowych domów na szczycie rynku, problemy nie wykraczają poza ciebie i dlatego warto być skupionym na wszystkim, co mogłoby cię powstrzymać. W kontaktach z klientami zaklasyfikowanymi jako “wysoka wartość netto”, większość decyzji dotyczących kredytów hipotecznych trafia do ręcznego programu, więc ważne jest, aby być świadomym wszystkiego, co może podnieść czerwoną flagę – nawet jeśli Twój wynik kredytowy jest wysoki, a Ty jesteś regularnym płatnikiem. Spójrz na blogera finansowego, aby zorientować się, na co należy zwracać uwagę – będziesz zaskoczony tym, jak uśpione lub niewykorzystane karty kredytowe mają potencjał, aby policzyć się przeciwko tobie.

Mieć zdrową kwotę zadłużenia

Jeśli chodzi o wysokiej wartości wnioski o kredyt hipoteczny, nie wszystkie długi są postrzegane w negatywnym świetle  i zaskakujące jest to, że rzeczywiście postrzegane są jako zdrowe. Istniejący dług, który regularnie spłacasz, świadczy o Twojej wiarygodności  i w rzeczywistości może iść na Twoją korzyść, jeśli chodzi o zabezpieczenie tego wymarzonego domu.

Zobacz również:  7 wskazówek dotyczących przygotowania ścian do wykończenia

Jeśli jednak masz zbyt wysoki odsetek zadłużenia, może to mieć negatywny wpływ na Twoją atrakcyjność dla kredytodawców. Poświęć trochę czasu na spłatę długu, aby obniżyć ogólny odsetek do nie więcej niż 10-20% łącznego rocznego dochodu – na przykład ktoś, kto zarabia 100.000 funtów rocznie powinien mieć nie więcej niż 10.000-20.000 funtów na karcie kredytowej lub zadłużenie kredytowe, aby móc bezpiecznie ubiegać się o kredyt hipoteczny na nowy dom.

Dowiedz się, co decyduje o warunkach kredytu

Budowanie luksusowego stylu życia obejmuje zabezpieczenie wymarzonego domu, a ostatnią rzeczą, którą chcesz zobaczyć, jest wyślizgnięcie się przez palce z powodu głupiego błędu.

Poświęć trochę czasu na zrozumienie zasad i warunków, aby upewnić się, że jesteś dobry, aby przejść, gdy czas jest w porządku. Podnieś telefon do swojego osobistego przedstawiciela hipotecznego w banku i porozmawiaj z nim o wszystkim przed rozpoczęciem formalności.

Zmierz rzeczy przed zamówieniem dekoracji wnętrz

Wiele błędów osoby popełniają, będąc podekscytowanym dekorowaniem i wyposażeniem ich nowego domu. Prowadzi to do zakupu/zamówienia z wyprzedzeniem dużej ilości mebli, które mogą się nie zmieścić. Najlepszą rzeczą do zrobienia, jest czekanie, aż się wprowadzisz i zmierzysz wszystko, aby uniknąć katastrof. Alternatywnie, uprzejmie zapytaj obecnych właścicieli, czy możesz mieć około godziny w domu, aby wymierzyć wszystko, tak, że nadal można zamówić rzeczy z wyprzedzeniem. Chociaż opiera się to na tym, że obecni mieszkańcy są przyjaźni i rozsądni, jest to często skutecznym rozwiązaniem.

Zobacz również:  Jaki rodzaj odkurzacza będzie najlepszy?

Upewnij się, że Twoje narzędzia są gotowe do transferu.

Choć nie mogą to być najbardziej ekscytujące tematy, upewniając się, że twoje zakłady energetyczne są gotowe do przeniesienia się do nowego wymarzonego domu, sprawią, że życie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli chodzi o przeprowadzkę. Firmy energetyczne mogą odciąć cię dość szybko, jeśli nie ma ważnego rezydenta zarejestrowanego pod adresem – ostatnia rzecz, z którą będziesz chciał się zmierzyć po osiedleniu się w nowym domu.

Dzięki domowi wysokiej klasy, który może zużywać dużo energii elektrycznej na oświetlenie, specjalne funkcje ogrodowe, takie jak jacuzzi lub funkcje wewnętrzne, takie jak duże domowe systemy rozrywki, Twój punkt odcięcia może być dość szybki – więc przygotuj się, zaplanuj z wyprzedzeniem  i sprawdź, czy przeprowadzka przebiega sprawnie.

Przeprowadzka do domu nie musi być stresująca i wystarczy mała organizacja. Pamiętaj o tych pięciu wskazówkach, a w mgnieniu oka zaplanujesz imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
markiza

Jaka markiza na balkon i taras?

Każdy kto posiada balkon lub taras z pewnością zgodzić się z tym, iż markiza to przydatne wyposażenie. To idealna ochrona przed promieniami słonecznymi lub padającym deszczem. Żadne warunki atmosferyczne nie…
Zobacz post