Sposoby zabezpieczenia domu, gdy jesteś na wakacjach

Sposoby zabezpieczenia domu, gdy jesteś na wakacjach

Total
0
Shares

Chcesz spędzić fantastyczny tydzień na wakacjach z rodziną, ale co zawsze odciąga cię za każdym razem? Nic poza tym, że myślisz, kto będzie chronił Twój dom i mienie, podczas gdy wyjeżdżasz, aby cieszyć się wspaniałymi chwilami w tym czasie? Jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić bezpieczeństwo w domu, gdy już będziesz nieobecny, jest pozostawienie w domu kogoś, komu najbardziej ufasz.

Być może nie jest to tak skuteczne, jak potrzebujesz tu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Skorzystaj z doskonałego systemu monitoringu domu

Bezpieczeństwo w domu jest stosunkowo istotne i możesz wybierać spośród wielu opcji, aby dopasować je do swojego miejsca. Zdalne oglądanie filmów wideo na żywo jest również oglądane przez ludzi podczas wakacji. Możesz również poprosić profesjonalnego dozorcę mieszkaniowego o system monitoringu.  Mogą one pomóc Ci osiągnąć spokój ducha z tych systemów monitorowania domu.

Poproś sąsiadów, aby odbierali Twoją pocztę i paczki

Przepełniona skrzynka pocztowa lub paczki rozrzucone poza domem to wyraźny znak, że nikogo  nie ma w domu. Więc powinieneś poprosić zaufanego sąsiada, aby odebrał i zatrzymał Twoją pocztę i paczki, aż do bezpiecznego powrotu do domu.

Zobacz również:  Nowoczesne oświetlenie, czyli inteligentne żarówki

Wstrzymaj dostarczanie gazet

Sterta żółtych gazet na progu wskazuje również, że w domu nie ma nikogo. Więc lepiej jest wstrzymać dostawę gazety, kiedy opuszczasz miasto na wakacjach.

Stwórz złudzenie, że Twój dom wygląda tak samo naturalnie i fascynująco

Zajęty dom wygląda na zamieszkany. I na dodatek urzekający dom, włącza i wyłącza światła, samochody wjeżdżają i odjeżdżają, ale kiedy jesteś daleko, wszystko zatrzymuje się na chwilę. Aby stworzyć złudzenie, że ktoś mieszka w środku, zainwestuj w timery, które mogą automatycznie włączać wewnętrzne światła na kilka godzin każdego wieczoru.  Możesz również zaplanować oświetlenie zewnętrzne w swoim domu. Oświetlenie to możesz ustawić również na timerach.

Zablokuj wszystko

Upewnij się, że wszystkie możliwe wejścia do Twojego domu są zamknięte. Czasami możesz nie być pewien, aby zabezpieczyć każde możliwe okno domu, więc sprawdź swój garaż lub na drugim piętrze, że każde okno i drzwi są zamknięte. Nie zapomnij zamknąć garaż, ponieważ są również szanse dla nieznajomego, aby wejść do domu przez garaż. Są szanse, że wiele rzeczy może zostać skradzione, gdy będziesz z dala od domu, aby cieszyć się z bliskimi. Tak więc należy zabezpieczyć wejście do garażu.

Zobacz również:  Jaki rodzaj odkurzacza będzie najlepszy?

Nie ośmielaj się zostawić klucza zapasowego na zewnątrz

Złodzieje są zazwyczaj świadomi wszystkich powszechnych ukrytych miejsc, gdzie ludzie zazwyczaj ukrywają swoje klucze, więc jeśli masz zapasowy klucz ukryty gdzieś pod matą, w skrzynce na listy lub za sztuczną skałą lub garnkiem, to upewnij się, aby go usunąć, bo jeśli złodziej wiedziałby, że jesteś daleko, to z pewnością skorzysta z tego.

Nie podawaj publicznie, że jesteś poza domem

Nie publikuj swoich zdjęć w mediach społecznościowych wskazujących, że jesteś poza miastem. Powinieneś poczekać, aż bezpiecznie wrócisz do domu, a następnie opublikować swoje zdjęcia.

Dołącz mały zamek do drzwi

Mały zamek w drzwiach pozwala na zdalne odblokowanie drzwi z telefonu komórkowego.  Jeśli masz sąsiada, który sprawdzi Twój dom, możesz śledzić jego losy.

Wyłącz wszystko przy gniazdku

Podniecenie może czasami sprawić, że będziesz tak bardzo szalony, że nawet zapomnisz o reszcie rzeczy, więc upewnij się, że wyłączysz każde światło w pokoju przed wyjściem z niego. Zanim wyjdziesz z domu, powinieneś dokładnie sprawdzić każde pojedyncze urządzenie.

Dlatego małe produkty domowe mogą ułatwić Ci życie, a także mogą pomóc Ci cieszyć się życiem w pełnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
markiza

Jaka markiza na balkon i taras?

Każdy kto posiada balkon lub taras z pewnością zgodzić się z tym, iż markiza to przydatne wyposażenie. To idealna ochrona przed promieniami słonecznymi lub padającym deszczem. Żadne warunki atmosferyczne nie…
Zobacz post