rolety zewnętrzne

Zalety rolet zewnętrznych

Total
0
Shares

Do niedawna panowało przekonanie o zasadności montażu rolet zewnętrznych w celu ochrony przed włamaniem. Owszem, jest to jeden z powodów, dla których montujemy rolety zewnętrzne, może nawet najistotniejszy, jednak przyczyn skorzystania z oferty rolet zewnętrznych jest znacznie więcej. Przyczyny prosto przedkładają się na zalety, dlatego montaż rolet zewnętrznych polecany jest w każdym budynku, nie tylko jednorodzinnym. Wadą jest koszt, jednak wszystkie materiały i urządzenia wysokiej jakości, które działają bezawaryjnie, stanowią koszt dla gospodarstwa domowego. Aby go ograniczyć, warto rozważyć zamontowanie rolet, obsługiwanych ręcznie, gdyż napęd elektryczny pochłania sporą część budżetu na realizację rolet.

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Wspomniana wcześniej funkcja antywłamaniowa stanowi najistotniejszy powód, dla którego montujemy rolety zewnętrzne w oknach na najniższej kondygnacji oraz najwyższej, gdzie łatwo uzyskać dostęp z dachu lub tarasu budynku. Ochrona okien przed włamaniem jest znaczna, co ma bezpośredni wpływ na ograniczenie prób włamania w budynkach, w których zamontowane są i opuszczone rolety zewnętrzne. Aby funkcja była prawidłowo spełniona, należy pamiętać o dokładnym zasunięciu rolet zewnętrznych na noc oraz na czas dłuższej nieobecności. Rolety zewnętrzne wpływają znacznie na izolację. Stanowią doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi oraz pomagają uniknąć nadmiernej utraty ciepła w miesiącach zimowych. Rolety zewnętrzne, jeżeli są opuszczone całkowicie, zatrzymują ciepło, które przenika przez szyby. Wpływ działania rolet pod tym kątem odczujemy z pewnością w postaci rachunków za ogrzewanie, które znacznie korzystniej wypadnie niż w sezonie, kiedy nie używano rolet zewnętrznych. Latem, gdy promienie słoneczne są dokuczliwe, wpadając bezpośrednio do pomieszczenia, wystarczy przesłonić część szyby, aby zniwelować ich siłę i tym samym nagrzewanie pomieszczenia.

Zobacz również:  Budowa domu - od czego zacząć

Co można zyskać dzięki roletom zewnętrznym?

Najistotniejszym efektem rolet zewnętrznych, zamontowanych na oknach jest oczywiście wzrost poczucia bezpieczeństwa w domu. Zasłaniając rolety odczuwamy spokój, wiedząc, że włamywacz szybciej zrezygnuje z dostania się do budynku niż sforsuje rolety. Zyskamy również oszczędności. Dzięki roletom spadną nasze rachunki za ogrzewanie. W sezonie zimowym nie będziemy już oszczędzać, a opłaty będą niższe niż dotąd. Poza praktycznymi zaletami, jakie odczujemy dzięki posiadaniu rolet zewnętrznych, zyskamy również doskonały wygląd elewacji budynku. Rolety zewnętrzne, utrzymane w odcieniu ram okiennych lub dachówki, dodają nieruchomości wysmakowanej elegancji. Prowadnice, idealnie dobrane do koloru rolet sprawiają, że okna wydają się masywniejsze, a przez to prezentują się bardzo dobrze. Rolety zewnętrzne doskonale harmonizują się również z ozdobnymi elementami elewacji, takimi jak elementy kamienia lub drewna. wystarczy jedynie zadbać o pasującą kolorystykę. Rolety można dobrać również na zasadzie kontrastu lub dopasować ich stylistykę do bramy garażowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
markiza

Jaka markiza na balkon i taras?

Każdy kto posiada balkon lub taras z pewnością zgodzić się z tym, iż markiza to przydatne wyposażenie. To idealna ochrona przed promieniami słonecznymi lub padającym deszczem. Żadne warunki atmosferyczne nie…
Zobacz post