Czym jest inteligentny dom i dlaczego warto taki mieć?

Czym jest inteligentny dom i dlaczego warto taki mieć?

Total
0
Shares

Najnowsze technologie przynoszą współczesnym ludziom mnóstwo możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu mogli tylko śnić! Jedną z nich jest system inteligentnego domu, który jest coraz powszechniej stosowany w nowoczesnym budownictwie.

Czym jest inteligentny dom?

Zdalnie sterowany dom to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy – oczywiście, jeśli posiada na ten cel wystarczające środki finansowe! Inteligentny dom to zintegrowany system, który umożliwia sterowanie urządzeniami, ogrzewaniem oraz oświetleniem za pomocą np. smartfona. Wygodna i łatwa w obsłudze aplikacja pozwala kontrolować działanie urządzeń domowych nawet wtedy, kiedy przebywamy z dala od domu. To zaawansowana i nowoczesna technologia, która może znacznie ułatwić życie i uczynić je zdecydowanie wygodniejszym.

Czym można sterować dzięki automatyce domowej?

  • Oświetleniem. Inteligentny dom umożliwia sterowanie natężeniem światła, które można przyciemniać lub rozjaśnić wedle aktualnych potrzeb.
  • Roletami. Osłony okienne pełnią niezwykle ważną rolę, ale ich codzienne otwieranie i zamykanie potrafi być kłopotliwe i pracochłonne. Automatyczny system pozwala w tym przypadku zaoszczędzić czas i błyskawicznie odsłonić lub zasłonić okna w całym domu.
  • Ogrzewaniem. To rozwiązanie pozwoli nam uniknąć powrotu do wyziębionego mieszkania. System umożliwia ustawienie określonej temperatury w domu.
  • Urządzeniami domowymi. Dzięki nowoczesnym technologiom, możliwe jest nawet ustawienie urządzeń multimedialnych czy domowego AGD wedle własnych potrzeb.
  • Bramą zewnętrzną. System inteligentnego domu pozwala sterować bramą z dowolnego miejsca, dzięki czemu nie trzeba nosić przy sobie specjalnego pilota.
Zobacz również:  Zalety rolet zewnętrznych

Zalety inteligentnego domu

Dlaczego warto zamontować automatykę domową? Po pierwsze, jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Prosty system sprawia, że możemy zaoszczędzić sporo czasu, który zazwyczaj poświęcamy na ustawianie oraz sterowanie różnego rodzaju urządzeniami. Najnowsze technologie umożliwiają nawet sterowanie głosowe!

Po drugie, automatyka domowa staje się coraz bardziej powszechna, dzięki czemu nie jest już rozwiązaniem bardzo kosztownym. Montaż urządzeń sterujących jest dość skomplikowany i wymaga wykonania osobnego projektu, dlatego decyzję o założeniu systemu najlepiej podjąć jeszcze na etapie planowania budowy domu.

Po trzecie, system automatyki domowej znacznie podnosi bezpieczeństwo. Oferuje między innymi takie rozwiązania, jak zintegrowany system alarmowy, który wykrywa obecność intruza w domu, a także symulacja obecności, która steruje oświetleniem oraz wybranymi urządzeniami w taki sposób aby potencjalny włamywacz był przekonany, że ktoś przebywa w domu. Takich rozwiązań jest oczywiście znacznie więcej. Pozwalają one spać spokojnie właścicielowi domu nawet wtedy, kiedy przebywa z dala od niego.

Po czwarte – systemy automatyki domowej wciąż robią ogromne wrażenie na gościach! To rozwiązanie kojarzy się z luksusem i prestiżem i pozwala domownikom poczuć się wyjątkowo! Inteligentny dom to przyszłościowy system, oferujący bogactwo atrakcyjnych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
markiza

Jaka markiza na balkon i taras?

Każdy kto posiada balkon lub taras z pewnością zgodzić się z tym, iż markiza to przydatne wyposażenie. To idealna ochrona przed promieniami słonecznymi lub padającym deszczem. Żadne warunki atmosferyczne nie…
Zobacz post