inteligentne żarówki

Nowoczesne oświetlenie, czyli inteligentne żarówki

Total
0
Shares

Coraz częściej nowoczesne systemy oświetlające nasze domy opierają się głównie na żarówkach posiadających takie możliwości, które przewyższają tradycyjne rozwiązania. Mowa tu o inteligentnych żarówkach oferujących mnóstwo przydatnych a zarazem ciekawych funkcji. Wielu ludzi uważa nowoczesne oświetlenie za zwyczajne wymysły i fanaberie dobre dla osób, które nie wiedzą na co wydać pieniądze. Za sprawą ciągłego rozwoju technologii inteligentne oświetlenie jest bardzo praktyczne, pozwala na zwiększenie komfortu życia codziennego oraz na zaoszczędzenie pieniędzy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żarówek, które mają szerokie zastosowanie.

Funkcje inteligentnych żarówek

Użytkownik posiadający inteligentne żarówki może dostosowywać odcień światła. Dzięki tylko jednemu przyciskowi jesteśmy w stanie rozjaśnić lub przyciemnić światło żarówki i dostosować je do naszych potrzeb. Takie rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność pieniędzy.
Posiadając u siebie w domu system inteligentnego oświetlenia mamy możliwość definiowania różnych schematów świetlnych, czyli uruchamianie specjalnych programów w zależności od okazji.

Inteligentne żarówki mogą być sterowane za pomocą urządzeń mobilnych. Używając tabletu czy telefonu można zmienić kolor, natężenie światła lub ustawić konkretny program działania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu modułu Wi-Fi, z którym łączymy się używając specjalnie do tego celu przeznaczonej aplikacji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie ze względu na to, że nie trzeba ruszać się z danego miejsca, aby móc sterować oświetleniem.

Zobacz również:  Różne sposoby wykorzystania energii słonecznej

Żarówki, które pozwalają na zmianę koloru światła są zbudowane z kilku diod, które po zmieszaniu kolorów dają mnóstwo kombinacji.

Inteligentne żarówki mogą także zwiększyć ochronę naszych domów czy mieszkań, ponieważ są wyposażone w czujniki ruchu i włączają światło w momencie, w którym ktoś wejdzie do danego pomieszczenia. Inteligentne oświetlenie może być zintegrowane z monitoringiem lub alarmem co jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Inteligentne żarówki mają także funkcję symulowania przebywania kogoś w domu co oznacza, że światło włącza się w określonych porach. Dzięki temu potencjalny złodziej wycofa się, ponieważ będzie myślał, że ktoś przebywa aktualnie w domu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, gdy planujemy jakiś dłuższy wyjazd.

Inteligentne oświetlenie działa w oparciu o konkretny system, który możemy dostosowywać do naszych potrzeb. Bez problemu mamy możliwość uruchomienia programów pozwalających na przykład na zmniejszenie poboru prądu.

Zdecydowana większość żarówek inteligentnych nie wymaga sterowania przez nas, ponieważ posiadają one funkcję wykrywania światła. Dzięki temu światło uruchamia się automatycznie, gdy w pomieszczeniu zrobi się ciemno.

Zobacz również:  Sposoby zabezpieczenia domu, gdy jesteś na wakacjach

Inteligentne oświetlenie – wygoda

Wszystkie funkcje inteligentnych żarówek pokazują, że są one niezwykle wygodne. Same włączają się po zmroku, umożliwiają dostosowanie natężenia światła do naszych potrzeb i pozwalają na dużą oszczędność energii. Wystarczy tylko ustawić odpowiedni program i cieszyć się inteligentnymi żarówkami oświetlającymi cały nasz dom.

Czy warto zainwestować w inteligentne żarówki?

Warto wziąć pod uwagę wszystkie funkcje inteligentnego oświetlenia, aby podjąć ostateczną decyzję co do zakupu tego typu żarówek. System inteligentnego oświetlenia z pewnością posiada wiele zalet, dlatego jeśli tylko chcemy warto rozważyć jego zamontowanie w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
markiza

Jaka markiza na balkon i taras?

Każdy kto posiada balkon lub taras z pewnością zgodzić się z tym, iż markiza to przydatne wyposażenie. To idealna ochrona przed promieniami słonecznymi lub padającym deszczem. Żadne warunki atmosferyczne nie…
Zobacz post