7 wskazówek dotyczących przygotowania ścian do wykończenia

7 wskazówek dotyczących przygotowania ścian do wykończenia

Total
0
Shares

Staranne i precyzyjne przygotowanie jest kluczem do uzyskania najlepszego wykończenia podczas malowania i dekorowania ścian domu lub biura. Poświęcenie czasu na pełne przygotowanie jest niezbędne, jeśli chcesz osiągnąć profesjonalnie wyglądające, eleganckie wykończenie, z którego będziesz dumny. Zebraliśmy przewodnik niezbędny do przygotowania ścian i sufitów do malowania i dekoracji, aby uzyskać pożądane przez Ciebie profesjonalne rezultaty.

#1. Chroń podłogi i meble

Zanim zaczniesz, Twoim pierwszym krokiem będzie ochrona podłogi i mebli w ogólnym sąsiedztwie miejsca, w którym zamierzasz upiększyć. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest ułożenie na podłodze arkuszy ochronnych o dużej wytrzymałości. Jeśli w pełni odnawiasz pomieszczenie, zawsze najlepiej jest pomalować je przed położeniem nowej podłogi. Wszelkie meble, które można łatwo usunąć z pomieszczenia, należy zdemontować teraz. Pozostałe elementy, które nie mogą być przemieszczane, należy również przykryć arkuszami o dużej wytrzymałości.

#2. Usunąć wszystkie zabrudzenia i kurz

Po zabezpieczeniu otoczenia, następnym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie powierzchnie, które planujesz udekorować, są czyste i wolne od tłuszczu i kurzu. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest dokładne oczyszczenie ścian i sufitów z mydłem cukrowym; może to zająć trochę czasu, ale jest to bardzo istotna część procesu, który pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty po zakończeniu. Podczas czyszczenia ścian, ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszelkie pęknięcia, dziury lub wgniecenia, które powinny być wypełnione i przeszlifowane w celu uzyskania gładkiej, smukłej powierzchni.

Zobacz również:  10 Pomysłów na naturalną kontrolę szkodników

#3. Usuwanie tapet

Podczas gdy możliwe jest malowanie tapet, w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest ich zeszlifowanie. Jeśli planujesz usunąć tapetę w swoim pokoju przed malowaniem, należy to zrobić przed drugim krokiem. Gdy tapeta zostanie w pełni usunięta ze ścian, ważne jest, aby ją zeszlifować, aby pozbyć się wszelkich grudek, nierówności i niedoskonałości. Po przeszlifowaniu, dobrym pomysłem jest użycie odkurzacza do czyszczenia tych obszarów, ponieważ pomoże to uniknąć zbierania jakichkolwiek cząstek kurzu na pędzlu.

#4. Zachowanie bezpieczeństwa

Nie zapominaj, że bezpieczeństwo powinno być najwyższym priorytetem przy dekorowaniu domu i biura. Zawsze nosić rękawice, aby chronić ręce podczas używania szpachlówki, a dobrym pomysłem jest, aby je nosić, wraz z okularami ochronnymi, podczas używania produktów chemicznych lub mydła cukrowego. Okulary ochronne są przydatne podczas szlifowania powierzchni, ponieważ zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do oczu. W przypadku stosowania produktów do chemicznego usuwania nadmiaru wody należy dokładnie przeczytać i przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli używasz odpylacza parowego; zawsze używaj drabiny schodkowej podczas pracy na wysokości, aby uniknąć oparzeń ramienia gorącą parą. Dobrym pomysłem są również długie rękawy.

#5. Przygotowanie tynkowanych ścian

Jeśli planujesz malowanie otynkowanych ścian, ważne jest, abyś znał konkretne kroki, które należy podjąć, aby uzyskać idealne wykończenie. Jeśli ściany są świeżo otynkowane, upewnij się, że całkowicie wyschły, zanim zaczniesz przygotowywać je do malowania. Łatwo jest stwierdzić, czy jest sucha, kiedy na ścianie nie pozostały żadne ciemne plamy. Kiedy już będziesz gotowy, zagruntowanie tynku jest kluczem do uzyskania eleganckiego i profesjonalnego wykończenia. Użyj specjalistycznego podkładu do tynku i upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producentów. Alternatywnie można nałożyć dwie warstwy jasnej powłoki malarskiej, która składa się w 60% z farby i w 40% z wody. Następnie nanieść warstwę nawierzchniową zgodnie z instrukcją producenta.

Zobacz również:  Zalety i wady mieszkania z rynku pierwotnego

#6. Przygotowanie malowanych ścian

Jeśli planujesz malować ściany, które są już pomalowane, proces przygotowania będzie nieco inny. Po pierwsze, ważne jest, aby wykryć wszelkie szczeliny, pęknięcia lub otwory w ścianie i wypełnić je. Niewielkie niedoskonałości i pęknięcia można ukryć za pomocą podkładu. Następnie należy oczyścić ściany mydłem cukrowym, a następnie pozostawić je do wyschnięcia i wypolerować drobnoziarnistym papierem ściernym. W razie potrzeby sprawdź, czy ściana nie zawiera łuszczącej się farby i piasku. Gdy ściana jest gładka i gotowa, przygotuj ją, malując najpierw podkładem; pomoże to farbie lepiej przylgnąć, wraz z zachowaniem żywszych kolorów.

#7. Wentylacja

Wreszcie, należy pamiętać, że najlepsze wyniki są w pomieszczeniach, które są dobrze wentylowane przed malowaniem. Otwórz okna, aby zapewnić dobry przepływ świeżego powietrza; warto opuścić pomieszczenie, żeby je przewietrzyć na chwilę pomiędzy przygotowaniem i malowaniem ścian, szczególnie w przypadku stosowania środków chemicznych do usuwania farby. Jeśli używasz ciężkich środków chemicznych lub środków czyszczących, nie zapomnij również chronić się za pomocą maski izolacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
markiza

Jaka markiza na balkon i taras?

Każdy kto posiada balkon lub taras z pewnością zgodzić się z tym, iż markiza to przydatne wyposażenie. To idealna ochrona przed promieniami słonecznymi lub padającym deszczem. Żadne warunki atmosferyczne nie…
Zobacz post
lacobel

Czym jest lacobel?

Lacobel nazywany także lakobelem to szklane panele używane w celach dekoracyjnych. Cieszą się one ogromną popularnością ponieważ można je dowolnie dostosować do każdego wnętrza. Lacobel może być jednobarwny lub zgodnie…
Zobacz post