lacobel

Czym jest lacobel?

Total
0
Shares

Lacobel nazywany także lakobelem to szklane panele używane w celach dekoracyjnych. Cieszą się one ogromną popularnością ponieważ można je dowolnie dostosować do każdego wnętrza. Lacobel może być jednobarwny lub zgodnie z naszą wizją można nanieść na jego powierzchnię dowolny wzór co przyczyni się do nadania niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom w których zostanie zastosowany.

Panele szklane lacobel mogą mieć również bardzo zróżnicowane kształty oraz wielkości. Najczęściej jednak sięga się po te prostokątne o wymiarach 250 x 125 cm. W przypadku tafli szkła o większych gabarytach dzieli się je, a następnie przytwierdza do ściany zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem.

Atuty paneli szklanych lacobel

Jedną z największych zalet jest bez wątpienia estetyka wynikająca z ich zastosowania. Lacobel jest  bardzo efektownym materiałem przykuwającym uwagę. Również możliwość spersonalizowania w postaci nadruków lub obrazów nanoszonych na szkło daje nam ogromne pole do popisu. Kolejnym atutem jest fakt, że lacobel jest bardzo prosty w utrzymaniu. Ponieważ jego montaż nie wymaga fug, a powierzchnia jest całkowicie gładka bardzo łatwo utrzymać go w czystości przy użyciu podstawowych kosmetyków do pielęgnacji szkła. Dzięki temu utrzymanie porządku np. w kuchni lub łazience staje się zdecydowanie łatwiejsze. Dlatego też wiele osób decyduje się na montaż paneli lakobelu za kuchenką, aby z łatwością móc usunąć plamy powstające w trakcie gotowania.

Zobacz również:  7 wskazówek dotyczących przygotowania ścian do wykończenia

Minusy lacobelu

Lacobel jak każdy materiał posiada także swoje ograniczenia i wady. Głównie wiążą się one z kosztami wynikającymi z uszkodzenia tafli szkła. Również proces związany z odpowiednim przygotowaniem ściany na której chcemy umieścić szklane panele narzuca pewne wymagania. Mianowicie musi być ona idealnie równa, w przeciwnym bowiem wypadku szklane panele na skutek naprężeń pękną od razu po założeniu lub po krótkim czasie od zamontowania.

Wycięcie otworów na gniazda lub kontakty wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi i stanowi pewną trudność. Dlatego też projekt warto od razu skonsultować z fachowcem, który ma doświadczenie w pracy z lacobelem. Przy montażu kontaktów lub gniazdek należy wykazać się precyzją, gdyż z łatwością można zarysować lub nawet potłuc szklany panel.

Gdzie warto zastosować lacobel?

Ponieważ panele szklane lacobel są bardzo uniwersalne można stosować je w zasadzie wszędzie. Szczególnie popularne są jednak w miejscach narażonych na zabrudzenia oraz bezpośredni kontakt z wodą. Ze względu na fakt, że są łatwe w utrzymaniu czystości ich szerokie zastosowanie szczególnie sprawdza się zarówno w kuchni jak i łazience.

Zobacz również:  Domowa biblioteczka - Stwórz swój mały azyl

Ich atrakcyjny wygląd predysponuje szklane panele lacobel także do zastosowania w salonie lub sypialni. Jak już wspomniano można na ich powierzchni nanieść dowolny wzór dlatego też wiele osób stosuje je jako element ozdobny zamiast grafiki czy też obrazów. Takie zastosowanie pozwala na nadanie danemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Łatwe czyszczenie łazienek

Łatwe czyszczenie łazienek

Łazienka w Twoim domu jest prawdopodobnie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Ponieważ codziennie tam idziesz, ważne jest, aby opracować skuteczną technikę oczyszczania obszaru i skuteczne metody zwalczania zanieczyszczeń. Czyszczenie łazienki…
Zobacz post