domowa biblioteczka

Domowa biblioteczka – Stwórz swój mały azyl

Total
0
Shares

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna doceniać zalety czytania książek. Po zachłyśnięciu się postępem technologicznym czytelnicy wracają do dawnych nawyków i chętnie wybierają się do bibliotek oraz księgarń, by zakupić wymarzone egzemplarze. Z czasem nasze zbiory powiększają się i musimy zacząć myśleć o znalezieniu odpowiedniego miejsca, w którym umieścimy wszystkie nasze powieści. Odpowiedzią są gustowne i nowoczesne biblioteczki, które mogą stać się naszym azylem i miejscem, przy którym odpoczywamy po męczącym dniu.

Wybierz właściwe pomieszczenie

Biblioteczki to specjalne regały lub szafy, w których umieszczamy nasze zbiory książkowe. Czytanie niejednokrotnie wymaga od nas skupienia. Potrzebujemy ciszy oraz warunków, w których nikt nie będziemy nam przeszkadzał. Pragniemy zanurzyć się w opisywany świat i choć na chwilę zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też zanim zaczniemy poszukiwać odpowiedniej biblioteczki, najpierw musimy się zastanowić, w jakim miejscu ją postawimy. Często są to salony lub sypialnie, w których czujemy się najbardziej swobodnie.

Najciekawszym sposobem jest możliwość aranżacji całego pomieszczenia, w którym postawimy nie tylko szafkę z książkami, ale i wygodne fotele lub sofę oraz stolik. Fantastycznym rozwiązaniem jest możliwość zaprojektowania własnego kącika, w którym będziemy mogli się relaksować. Jeśli posiadamy w swoim domu kominek, powinniśmy umieścić naszą biblioteczkę w jego pobliżu. Odgłos palącego się drewna będzie nas koił i sprzyjał czytaniu.

Zobacz również:  Jak zaprojektować idealne domowe biuro?

Dostosowane do potrzeb

Swoją biblioteczkę powinniśmy dostosować do własnych preferencji. Musimy zastanowić się, ile książek na niej umieścimy. Dużo osób chętnie korzysta z wypożyczalni i kupuje wydania tylko wtedy, jeśli zrobiły one na czytelniku naprawdę ogromne wrażenie. W takim wypadku powinniśmy zainteresować się niewielkimi meblami, na których nasz skromny zbiór będzie się dobrze prezentował. Możemy na nim umieścić także zdjęcia lub drobne ozdoby, które razem będą stanowić jedną, spójną całość.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wtedy, gdy jesteśmy prawdziwymi miłośnikami książek i czytamy tylko te osobiście kupione. Jeśli nie odsprzedajemy przeczytanych już powieści i gromadzimy je u siebie w domu, musimy poszukać odpowiednich regałów, na których pomieszczą się wszystkie nasze egzemplarze. Dobrym rozwiązaniem są indywidualnie zaprojektowane i stworzone szafy, które zajmują całą ścianę. Dzięki nim w naszym pokoju pojawia się ciekawa, dopasowana wizualnie aranżacja, która pozwala nam na umieszczenie na niej wszystkich naszych tytułów. Możemy posegregować nasze książki i ułożyć je tematycznie, alfabetycznie lub kolorystyczne, biorąc pod uwagę wygląd okładek. To ciekawe rozwiązania, które dodadzą naszemu domowi ciepła i sprawią, że zapanuje w nim intelektualna, rodzinna atmosfera.

Zobacz również:  Czym jest lacobel?

W poszukiwaniu ciekawych inspiracji warto przeglądnąć katalogi firm meblarskich i przyjrzeć się proponowanym przez nich założeniom. Może to właśnie dzięki nim odkryjemy własne oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
lacobel

Czym jest lacobel?

Lacobel nazywany także lakobelem to szklane panele używane w celach dekoracyjnych. Cieszą się one ogromną popularnością ponieważ można je dowolnie dostosować do każdego wnętrza. Lacobel może być jednobarwny lub zgodnie…
Zobacz post
Łatwe czyszczenie łazienek

Łatwe czyszczenie łazienek

Łazienka w Twoim domu jest prawdopodobnie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Ponieważ codziennie tam idziesz, ważne jest, aby opracować skuteczną technikę oczyszczania obszaru i skuteczne metody zwalczania zanieczyszczeń. Czyszczenie łazienki…
Zobacz post